Jak vybrat zahradní sekačku na trávu5.5.2016

Jsme národ kutilů a zahrádkářů, a tak skoro každý z nás má alespoň malý zelený plácek k odpočinku a relaxaci. Ať už chcete odpočívat aktivně, nebo jen lenošit, svou zahradu musíte udržovat v dobré kondici a tak sečení trávy se na velké zahradě, či malé jako dlaň, rozhodně nevyhnete. Která je ale ta nejlepší pro zkrocení věčně rostoucích stébel, ale také pro váš komfort?

benzínová sekačka


Benzínová sekačka – elektřina není problémBenzínová sekačka je ideální v podmínkách, kde není přívod elektrické energie, ale také u velkých a rozlehlých zahrad, kde by vám elektrický kabel nestačil, nebo působil problémy. Ideální je také v případě, že se zkrátka s kabelem nechcete rozčilovat. Už žádné tahání prodlužovací šňůry, nebo neustálé soustředění se, aby jste kabel nepřesekli. Zkrátka jen jedete a sečete. Jediné na co nesmíte zapomenout je nakoupit benzín. :)

Elektrická sekačka – vítězí lehkostí i cenouElektrická sekačka vyniká svým tichým chodem a nižší hmotností. I když vás omezuje přívodní šňůrou, u menších zatravněných ploch, předzahrádek či v zahrádkářské kolonii to až tak vadit nebude. Navíc jistě oceníte nízké pořizovací náklady, proč tedy u menší zahrádky utrácet za její údržbu zbytečně více.

Vychytávka sekaček jménem pojezdPojezd je malým zázrakem a usnadní vám vaši práci. Najdete ho u elektrické i benzínové sekačky a rozhodně už nebudete chtít sekat bez něj. Pojezd oceníte u větších travnatých ploch, u zahrady ve svahu nebo nerovném terénu. Díky němu se tolik nenadřete. Nastartujete, pouze usměrňujete směr jízdy a vlastně se jen tak vesele za svou sekačkou procházíte. Jakoby jste tlačili kočárek. Pojezd tak ocení zvláště senioři, ženy, ale také zahradníci drobnějších postav.

Akumulátorová sekačka – ani benzín ani kabelNemusíte myslet na nákup benzínu, ani při sečení za sebou tahat šňůru. Akumulátorovou sekačku stačí nabít a je připravena. Při sečení je velice tichá, nerozčílí ani nerudného souseda. Nabitá je zhruba za hodinu a pokud nechcete čekat na její další nabití, stačí si zakoupit náhradní akumulátor a zkrátka je jen vyměnit a pokračovat v práci. Sekat vydrží cca 40minut.

Strunová sekačka – malý pomocník k nezaplaceníStrunová sekačka se může zdát jako zbytečnost, ale pokud svou zahradu chcete mít jako z katalogu, nesmí ve vaší výbavě chybět. Snadno se obsluhuje i drží, a hravě si poradí s dosekáváním trávy kolem plotů, zdí, stromů, skalek či záhonků. Pořídit si ji můžete ve variantě elektrické, ale i akumulátorové.

Vřetenová sekačka – anglický trávník na počkáníNepotřebujete ani elektřinu, ani benzín, jedinou energii, kterou budete potřebovat bude ta vaše. Vřetenová sekačka trávu v podstatě stříhá a tak pravidelnou údržbou vzniká zelený a hustý koberec. Hodí se na předzahrádky, nebo malé plochy.

Robotická sekačka – pracuje za vásrobotická sekačka

Je až k neuvěření, že robotická sekačka zvládne bez vašeho přičinění posekat celou zahradu, a to až do 4000m2;. Dokáže sama poznat hustotu a délku trávy a upravit si sama žací program. Když svou práci dokončí, sama se zaparkuje na své místo a ani déšť ji v sečení nezastaví. Vy si tak můžete užívat odpočinek, nebo se věnovat jiné činnosti.

Tak už víte, která sekačka vám pomůže zkrotit váš trávník ?