Rady, jak vybrat ten pravý tablet14.1.2017

Nejdražší není vždy nejlepšíCena bude jednoznačně jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru tabletu. Záleží pouze na vás, kolik budete ochotni investovat. Pokud bude váš rozpočet dostatečně velký, můžete se zaměřit například na firmu Apple, jejíž výrobky jsou ztělesněním kvality, pokud však chcete investovat méně tak nezoufejte, i tablety v menší cenové kategorii mohou nabídnout velice uspokojivý výkon a jsou velmi výhodné z hlediska poměru ceny a výkonu.Na velikosti záležíPokud si říkáte, že je jedno kolik palců váš tabletu bude mít, tak se mýlíte! Tento faktor je také velice důležitý. Velikost tabletu by se měla odvíjet od toho, na co budete tablet využívat.

Pokud jej budete využívat doma, sledovat na něm filmy, hrát hry nebo surfovat po internetu, tak se určitě vyplatí vybrat jeden z tabletů s velkým displejem (až 10 palců).

Jestli však bude váš tablet určen spíše k cestovním účelům, práci během cesty vlakem nebo třeba jako váš "parťák" do kapsy, pak jistě oceníte spíše menší velikost (7 palců).

Jaký operační systém?Nyní se podíváme na to, jaký operační systém vybírat.

Na trhu se vyskytují 3 nejrozšířenější operační systémy: iOS, Android a Windows.

iOS - tento operační systém nalezneme výhradně u zařízeních vyrobených firmou Apple. Je jednoznačně nejvyspělejší ze tří zmiňovaných systémů. Může nabídnout nejvíce her a aplikací, plynulý chod tabletu a maximální odladěnost systému. Nevýhodou může být vysoká cena přístrojů.

Android - jedná se o nejčastěji volený operační systém při koupi. Vyskytuje se na zařízeních různých výrobců i cenových kategorií. Kvalitou již dotahuje iOS a velmi brzy se mu vyrovná. Stejně jako iOS je velmi dobrou volbou.

Windows - posledním hojně využívaným systémem je Windows. Ze tří zmiňovaných je nejméně rozšířený. Nabízí také nejméně aplikací a her. Co se plynulosti systému týče, tak to není také zrovna ideální.

Čím víc úložné paměti, tím lépeJednoznačně platí, že čím více paměti tablet má, tím lépe. Vhodná je také možnost rozšířit paměť díky slotu pro paměťovou kartu.Výdrž baterieVelice důležitý faktor, na který byste měli brát ohled. Zejména při cestování požadujeme dlouhodobou nezávislost na připojení tabletu do sítě.

Velikost RAM pamětiI zde platí pravidlo "čím více paměti, tím lépe," ideální velikost RAM paměti je 1 až 2 GB.

Další parametry výběruZde zařadím ostatní funkce tabletů, podle kterých můžete vybírat. Může se jednat například o fotoaparáty, GPS navigace, možnosti připojení tabletu k internetu atd. Zde už záleží konkrétně na uživateli, k čemu bude tablet využívat.

Na závěr pouze doporučím vždy vyhledat pro vyhlídnutý tablet recenze a zkušenosti uživatelů, kteří již produkt zakoupili. Může vám to ulehčit trápení a zabránit nevýhodné koupi. Přejeme vám příjemné nakupování!